Про проєкт


Історія України періоду 1917-1924 рр. залишається однією з найменш розвіданих сторінок не лише України загалом, але й мільйонів українських сімей зокрема. Досить часто українці знають, що їх дід чи прадід брав участь у Першій світовій війні або служив у земській управі за часів Російської імперії, чи був парафіяльним священиком у невеликому селі, проте абсолютно нічого не знають про долю рідних і близьких в період з 1917 по 1924 рік. Збройна боротьба за державну незалежність України за радянських часів була абсолютним табу для вивчення та обговорення, навіть у родинному колі. Отже, досить часто українці просто не здогадуються про те, що їх пращур воював зі зброєю у руках за незалежність України.

Для чого створено цей сайт?


В період з 1917 по 1924 рік через українські війська (Війська Центральної Ради, Армію Української Народної Республіки, Армію Української Держави) пройшло понад 200 тисяч осіб. За різними оцінками, в українських та закордонних архівах наявні документи, що містять приблизно 30-40 тисяч імен українських вояків. Тобто, теоретично, можна встановити імена 15-20% особового складу українських військ за період 1917-1924 рр. Решта імен втрачена для історії назавжди, адже чимало документів періоду Перших Визвольних змагань були втрачені або безпосередньо в буревії війни та революції, або пізніше – під час окупації України російськими більшовиками.

Отже, негативний результат пошуку в нашій базі зовсім не означає, що конкретна особа не служила в українських військах протягом 1917-1924 рр. Наша база слугує для іншого – підтвердити здогад, якщо згадки про людину таки збереглись.

Як створювалась наша база?

База даних наповнювалась з різних джерел починаючи з 2008 р. Одиницею обліку бази даних є не документ, а особа. Отже, за одним ім’ям може міститись інформацію зібрана з одного або кількох джерел (інколи до 10). Основними джерелами наповнення бази даних є:

Джерела
Учасники
Б
Благодійний
фонд
Благодійний фонд «Героїка» – концепція, наповнення та супровід.
П
Павло
Подобєд
Павло Подобєд, керівник БФ «Героїка» – керівник проєкту.
М
Максим
Горковчук
Максим Горковчук – технічна реалізація проєкту.
Я
Ярослав
Тинченко
Ярослав Тинченко, науковий напрямок, складання плану роботи членів команди в архівах.
Ю
Юрій
Яворський
Юрій Яворський, головний редактор англомовної версії
В
Волонтери
проєкту
Костянтин Подобєд, Василь Хижий, Дмитро Махтаров, Дмитро Ткаченко, Катерина Барановська, Юрій Юзич
Реалізовано за підтримки

Побудова геоінформаційної системи, здійснення СЕО-оптимізації сайту, а також опрацювання списків особового складу дивізій Армії УНР станом на лютий-березень 1921 р. здійснено за підтримки Українського культурного фонду.
Партнери
Спеціалізована література