The number of registration cards in the database exceeded 15 thousand


During December, information on officers and riflemen of the 16th and 17th brigades of the 6th Sich Rifle Division was entered into the database (as of April 15, 1921).

2020-12-29

Благодійний фонд «Героїка», за підтримки Українського культурного фонду, зміг суттєво активізувати роботу з наповнення та вдосконалення сайту «Імена самостійної України».

Менш ніж за місяць командою проєкту сформовано тисячу нових облікових карток (кожній особі на сайті присвячена окрема облікова картка, що має біографічні дані, фото, документи та інші персональні відомості), з яких понад 900 містять не лише короткі біографічні відомості на козаків та старшин, але й цифрові копії архівних документів.

Зокрема, протягом грудня до бази даних внесено відомості про старшин, урядовців, підстаршин і стрільців 16-ї та 17-ї бригад 6-ї Січової стрілецької дивізії (станом на 15 квітня 1921 року).

Списки обох бригад (здебільшого рукописні) зберігаються у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України. «Героїка» безперешкодно опрацьовує ці та інші документи, що присвячені Армії УНР, в рамках Меморандуму про співпрацю та координацію зусиль із Укрдержархівом.

Одночасно із опрацюванням документів по 6-й Січовій стрілецькій дивізії здійснюється завантаження документів по 3-й Залізній стрілецькій дивізії, паралельно ведеться робота зі створення облікових карток на вояків 5-ї Херсонської стрілецької дивізії.

Загалом, лише з 1 по 29 грудня 2020 р. командою проєкту здійснено 8 248 редагувань облікових карток: розширення біографічних довідок, внесення інформації про дати та місця народження і смерті, зазначення посилань, завантаження документів і фотографій.

Найближчим часом ми плануємо вдосконалити функціонал сайту «Імена самостійної України» та потішити шанувальників української військової історії новими цікавинками.