mouse
Статистика
Кількість біографічних довідок 13728.
Цікаві факти
Новини
Співробітники НВІМУ завантажили в базу даних «Імена самостійної України» персональні документи старшин Армії УНР
Відтепер не треба відвідувати архів, аби ознайомитись з цими документами. Потрібно лише знайти облікові картки цих осіб на сайті "Імена Самостійної України".
Внесено дані про 159 прикордонників
Переважна більшість особового складу Окремої кадрової бригади кордонної охорони, станом на лютий-вересень 1922 р. – це уродженці Подільської, Київської, Полтавської губерній і Галичини.
Українці Стародубщини в лавах Армії УНР
Уродженці Стародубщини служили в українських військах протягом 1917-1924 рр. Імена стародубців ми зустрічаємо у списках козаків і старшин всіх дивізій Армії УНР, а також серед загиблих та поранених в боях з ворогами України.
Картографія
І
Історична
картографія
Головне завдання історичної картографії полягає у відтворенні справжньої картини історичного минулого методами і засобами картографічної науки. Картографічні твори реконструюють різні етапи розвитку суспільства і відбивають їх на основі історико-картографічних методів.М. Грушевський неодноразово звертався до картографічного матеріалу. Зокрема, сім історичних карт як ілюстрації були додані до його «Історії України-Русі» (1898—1903), а в «Ілюстрованій історії України» (1913) містилися 29 карт. У популярному виданні М. Аркаса «Історія України-Русі» (1908) було надруковано дев'ять кольорових історичних карт.