Внесено дані про 159 прикордонників

Переважна більшість особового складу Окремої кадрової бригади кордонної охорони, станом на лютий-вересень 1922 р. – це уродженці Подільської, Київської, Полтавської губерній і Галичини.

Опубліковано -
Завершено опрацювання списків козаків та старшин Окремої кадрової бригади кордонної охорони УНР. До бази даних внесено відомості про 159 прикордонників: 71 старшину та 88 козаків.
Рукописні списки Окремої кадрової бригади кордонної охорони були укладені потягом лютого-вересня 1922 р. полковником Володимиром Третьяковим та сотником Іваном Янком у таборі інтернованих ч.10 в м. Каліш, Польща. Унікальність зазначених документів, що зберігаються у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України, полягає саме в їх періодизації, адже списки особового складу станом на 1922 р. є одними з останніх, що були підготовлені в таборах інтернованих.
Опрацювання зазначених документів стало можливим завдяки співпраці «Героїки» з Укрдержархівом та Національним військово-історичним музеєм України. Списки були відзняті членом правління «Героїки» Андрієм Ковальовим та набрані волонтером Дмитром Ткаченком та співробітницею НВІМУ Анною Рудничук. Пізніше відомості зі списків були інтегровані Павлом Подобєдом в базу даних «Імена самостійної України», а волонтерка Катерина Барановська завантажила в облікові картки прикордонників цифрові копії документів.
Згадані списки надзвичайно інформативні. Записи як про старшин, так і про козаків містять, здебільшого, таку інформацію:
- прізвище, ім’я та по-батькові;
- рік народження;
- місце народження (губернія, повіт, волость, місто або село);
- ранг і посада;
- рік вступу на службу до російської або австро-угорської армії;
- рік вступу до українського війська (із зазначенням за мобілізацією чи добровільно);
- різного роду примітки.
Переважна більшість особового складу Окремої кадрової бригади кордонної охорони, станом на лютий-вересень 1922 р. – це уродженці Подільської, Київської, Полтавської губерній і Галичини.
Станом на 14 листопада 2020 року до бази даних внесено 13 578 імені.